Makijaż permanentny ust to rozwiązanie idealne dla kobiet uważających podkreślenie tej właśnie części ciała niemal za obowiązek, a przy tym żyjących szybko i intensywnie. W zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać, do wyboru mamy co najmniej kilka metod przeprowadzenia zabiegu.

Odświeżenie koloru
Ta opcja potocznie nazywa się „kontur ust z wypełnieniem”. Kolor może być zarówno ciemniejszy, jak i jaśniejszy od wyjściowego. Tuż po zabiegu jednak praktycznie zawsze jest o wiele ciemniejszy niż docelowy, ulega też delikatnym zmianom w ciągu miesiąca od zabiegu. Dopiero po czterech tygodniach widać ostateczny efekt. Możliwe, że dla uzyskania w pełni satysfakcjonującego odcienia konieczne będzie powtórzenie zabiegu z wykorzystaniem innego barwnika. Jest to związane z tym, że każda kobieta ma inny kolor ust – np. koralowe, czerwone, sine. Naturalna czerwień wargowa ma zaś tutaj spore znaczenie.

Modelowanie optyczne
Oprócz wypełnienia można też zastosować cieniowanie 3D. Dzięki tej technice usta będą wyglądały na pełniejsze i nieco większe. Jeśli zależy nam na trochę bardziej naturalnym efekcie, zdecydujmy się na sam kontur z cieniowaniem – opcja ta dostępna jest w niektórych salonach oferujących wykonywanie makijażu permanentnego ust.

Tylko kontur
Podkreślenie samego obrysu ust to rozwiązanie dla tych pań, które chcą tylko skorygować ich ewentualną asymetrię, nadając im regularny kształt. Sprawdzi się też w przypadku kobiet ze skłonnością do częstego występowania opryszczki, która może sprawić, że naturalny kontur ust ulega rozmyciu wraz z wiekiem.