Medbeauty to marka kosmetyków pielęgnacyjnych na twarz i ciało tworzona z ogromną pasją przez Centrum Dystrybucji Image dla szerokiego grona profesjonalistów z dziedziny kosmetologii i medycyny.

Misją firmy jest przede wszystkim produkcja wysoko jakościowych i bezpiecznych produktów z wykorzystaniem najnowszej wiedzy z dziedziny biotechnologii i kosmetologii medycznej.

Do produkcji kosmetyków używa się sprawdzonych naukowo składników, które są dokładnie analizowane pod kątem skuteczności.

Receptury są oryginalne i niepowtarzalne.

ZADBAJ O SWOJE PIĘKNO I ZDROWIE

Oczyszczanie skóry to jeden z podstawowych zabiegów wykonywanych w naszym Instytucie. Polega na usunięciu różnych zanieczyszczeń skóry, takich jak: zaskórniki, drobne krostki. Dzięki zabiegowi nasza skóra lepiej przyswaja wszelkiego rodzaju preparaty pielęgnacyjne tj. kremy, maseczki, „eliksiry młodości” – serum. Poza tym wygląda znacznie ładniej, zdrowo i świeżo.

Instytut Kosmetologii i Medycyny Estetycznej IMAGE proponuje szeroki wachlarz zabiegów oczyszczania, które dopasowywane są indywidualnie do potrzeb każdej skóry przez profesjonalnie przeszkolony personel medyczno – kosmetyczny. Cały zabieg odbywa się w sterylnych warunkach, przy użyciu jednorazowych artykułów higienicznych (np. rękawice, ręczniki itd.). Skóra po zabiegu jest prawidłowo dezynfekowana (odpowiednia aparatura i środki dezynfekcyjne), następnie nakładana jest kojąca, bądź regulująca łojotok maseczka.

Oczyszczania mogą zostać wykonane bezboleśnie za pomocą komputerowego urządzenia do kawitacji: HERKIN SKIN SCRUBBER.

Jest to dodatkowa opcja przy zabiegu.

Kawitacja

Ultradźwięki o określonej częstotliwości drgań indukują falę elastyczną. Fala ta w obecności toniku rozpylonego na powierzchni skóry, tworzy mikroskopijne pęcherzyki cieczy wypełnione rozrzedzonym gazem. Pod wpływem drgań ultradźwiękowych pęcherzyki ulegają nagłemu poszerzeniu, a następnie dochodzi do ich gwałtownego zapadnięcia — implozji. W krótkim czasie — rzędu mikrosekund — na niewielkiej przestrzeni uwalnia się duża ilość ciepła i znacznie rośnie ciśnienie. W efekcie dochodzi do rozbijania martwych komórek warstwy rogowej skóry, bez jakichkolwiek uszkodzeń komórek znajdujących się w głębszych warstwach. Zjawisko to nazywamy kawitacją.

Zastosowanie:

bezbolesne i dokładne oczyszczenie skóry twarzy, szyi, dekoltu,
uwolnienie por skóry od nadmiaru łoju, bakterii, substancji toksycznych,
sterylizacja obszaru poddanego zabiegowi,
usunięcie martwych komórek skóry,
wzmocnienie metabolizmu komórkowego skóry,
rozjaśnienie przebarwień, plam pigmentacyjnych.

Po zabiegu oczyszczania proponujemy zastosowanie naświetlanie skóry laserem biostymulacyjnym.

Jest to jednak dodatkowa opcja przy tym zabiegu.

Laser biostymulacyjny

Likwiduje bakterię beztlenową P.Acnes odpowiedzialną za powstawanie trądziku pospolitego (Acne Vulgaris) oraz przyspiesza proces gojenia się skóry, pobudza także fibroblasty (komórki skóry) do produkcji kolagenu i elastyny, wspomaga leczenie blizn potrądzikowych.

Zabieg oczyszczania kosmetycznego może być także rozszerzony o masaż twarzy, szyi i dekoltu, a także o zastosowanie odpowiedniej ampułki w zależności od rodzaju cery.